Home Aktualności
wieści drużyny
Zimowisko 1.Drużyny Rawskiej w Tomaszowie Maz. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
czwartek, 22 lutego 2018 21:55

W miniony weekend (17-18 lutego 2018) korzystaliśmy z gościny ojców filipinów w Tomaszowie Mazowieckim. Tematem fabularnym tego cyklu było harcerstwo w czasach II Wojny Światowej (Hufce Polskie). W biwaku uczestniczyło 19 harcerzy.

W sobotę przed południem, krótko po przyjeździe, rozpoczęliśmy Wielką Grę, sprawdzającą umiejętności pierwszej pomocy, deszyfrowania, znajomość szant i podstaw pionierki. Zwycięskim zastępem okazał się Ryś, który zdobył o 1 punkt więcej od depczącego mu po piętach Niedźwiedzia. Później tego dnia pograliśmy jeszcze w niezawodnie rozweselające gry kontaktowe - "Drzewo" i "Słonia", w czasie ogniska Ryś zabłysnął swoim słuchowiskiem przybliżającym Mały Sabotaż w oparciu o "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, a ksiądz Sebastian przygotował dla nas powtórkę ze służby liturgicznej i adorację Najświętszego Sakramentu.

W niedzielny poranek utrwaliliśmy odświeżone umiejętności służenia podczas mszy w parafii Świętej Rodziny. Zwycięzcą tego niemal czteromiesięcznego cyklu został Niedźwiedź. Przyrzeczenie harcerskie złożyli Janek Brewiński i Kuba Chylak. Życzymy im wytrwałości w postanowieniach i wszelkich łask Bożych!

 

Film z biwaku nakręcony kamerą GoPro można obejrzeć na naszej stronie na facebooku: 
https://www.facebook.com/1-Dru%C5%BCyna-Rawska-FSE-s%C5%82bo%C5%BCego-ojca-Bernarda-Kryszkiewicza-1481524565459102/

 
Obóz wodny 1. Drużyny Rawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Malik   
sobota, 22 lipca 2017 09:00

Od 07.07.2017 do 21.07.2017 harcerze z 1 Drużyny Rawskiej spływali rzeką Rawką od Rawy Mazowieckiej do Bolimowa. Uczestników tej wyprawy było 12 wraz z duszpasterzem ks. Sebastianem Werra. Spływ rozpoczął się w piątek rano, Mszą Świętą po której ruszyliśmy do Dolecka, trudne warunki i górski charakter rzeki zmusił nas do noclegu w Starym Dworze. Następnego dnia przewieźliśmy nasze kanu i kajaki do Ośrodka Wypoczynkowego Sosenka gdzie sami doszliśmy pieszo. Trzeciego dnia wróciliśmy do naszego wodnego szlaku i spłynęliśmy do Bud Grabskich gdzie zatrzymaliśmy się na 4 dni żyjąc w lesie budując pionierkę, śpiewając i grając przy ogniskach, gotując na konkursie kulinarnym. Sprawdzaliśmy nasze nabyte przez cały rok umiejętności podczas wielkiej gry. Udało się także zorganizować ognisko na które zaprosiliśmy naszych rodziców pokazując im harcerskie życie. Przez ostatnie trzy dni płynęliśmy do Bolimowa.

Zapraszam do obejrzenia galerii.

 
Obóz letni 1 Drużyny Żądłowice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Malik   
czwartek, 29 września 2016 09:30

Od 7 do 21 Lipca w miejscowości Żądłowice, 11 chłopaków wzięło udział w letnim obozie Rawskich harcerzy.

Podczas obozu chłopcy brali udział w spływie rzeką Pilicą, mogli mierzyć swoje możliwości i rywalizować miedzy sobą w konkursie kulinarnym, pionierce, wielkiej grze i wielu innych atrakcjach.

Zapraszam do zobaczenia zdjęć z wyjazdu - Zdjęcia

 
Biwak Tomaszów Mazowiecki 29-31 stycznia 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Hubert Cynkier   
czwartek, 25 lutego 2016 18:56

W piątkowy wieczór drużyna spotkała się pod Dużym Kościołem w Rawie Mazowieckiej. Krótka wymiana zdań z drużynowym i wsiedliśmy do samochodów, aby udać się na miejsce biwaku, które mieściło się w salkach przy kościele pw. Świętej Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim...

Galeria z wyjazdu

Więcej…
 
Obóz letni 1. Drużyny Rawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Jarzębski   
piątek, 31 lipca 2015 00:00

W dniach 13.07-30.07 w Starym Krakowie obozowali harcerze z jedynej w Polsce drużyny wodnej, czyli 1. Drużyny Rawskiej. Poniżej znajduje się fotorelacja z wyjazdu.

Galeria Paweł Wojtecki

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 14